Bölgesel İncelmeŞikatetçi olduğunuz bölgeden gözle görünür şekilde incelme garantisi.

bölgesel incelme, kavitasyon ile kendinizi genç hissedin


Bölgesel İncelme


Bölgesel incelme vucudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgeler diyet ve sporla ancak belli bir noktaya kadar inceltilebilir.


Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücrelerinin kırılarak ve küçültülerek yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. İhtiyaç olan bölgede yapılan bölgesel zayıflama uygulaması neticesinde sıvılaşan yağlar vücut dolaşım sistemine katılır ve vücut tarafından yakılabilir hale gelir. Başarılı bir uygulama sonucunda işlem yapılan bölgenin inceldiği ve vücut çevresinin azaldığı gözlenir. Sıvılaşarak dolaşım sistemine katılmış yağlar diyet ve egzersiz yöntemleri ile rahatlıkla enerjiye dönüştürülebilir.


Bölgesel incelme prensip olarak bir kilo verme yöntemi değildir. Tedavi sürecinde diyete dikkat edilmemesi ve egzersiz yapılmaması halinde çalışılan bölge bir miktar incelebilir ancak dolaşıma katılan yağlar başka bir bölgede birikebilir. Dolayısıyla işlemden alınacak sonuç tedavi sürecinde hastanın performansıyla yakından ilgilidir. En ideali egzersiz ve diyet ile hedeflenen kiloya geldikten veya en azından yaklaştıktan sonra ihtiyaç olan vücut bölümlerine uygun bölgesel incelme tedavilerinin uygulanmasıdır. Profesyonel diyetisyen desteği eşliğinde sürdürülecek bölgesel zayıflama tedavisi daha kısa sürede istenen sonuçların alınmasına ciddi katkı sağlayacaktır. Bölgesel incelme amaçlı; lipoliz, mezoterapi gibi invaziv yöntemler yanı sıra, geliştirilmiş pek çok teknoloji ve cihaz mevcuttur. En yaygın teknolojiler; vakum, mekanik masaj, radyofrekans, kızıl ötesi, ultrasonik dalga ve akustik dalga uygulamalarıdır. Bunun dışında liposuction gibi ameliyatlı yağ alma yöntemleri de uygulanabilmektedir.


Merkezimizde bölgesel incelme amaçlı radyofrekans, vakum, mekanik masaj ve infrared uygulamalarını aynı anda bünyesinde bulunduran VELASHAPE cihazı kullanılmaktadır. Mezoterapi, pasif jimnastik ve lenf drenaj kullanılan diğer destek uygulamalardır.


Lenf drenaj ile sıvı hale gelmiş yağların dolaşıma kazandırılması hızlandırılır ve çalışılan bölgede ödem oluşması engellenir. Egzersiz imkanınız kısıtlı ise özellikle işlem yapılan bölgelere uygulanacak pasif jimnastik işlemi ile kasların enerji tüketmesine yardımcı olunur. Bu yöntemler bireylerin ihtiyaçlarına göre tek başlarına kullanılabildikleri gibi daha hızlı ve etkili bir tedavi için kombine de edilebilir.


Sizin için en uygun yöntem ve yöntemlerin belirlenmesi için mutlaka bu konularda uzman bir doktora başvurulmalı ve tedavi bir doktor takibinde yapılmalıdır.


Hamilelik ve süt verme dönemlerinde herhangi bir bölgesel incelme yönteminin kullanılması sakıncalıdır. Kanda ve sütte tedaviden dolayı artan yağ miktarı fetüsü veya emzirme dönemindeki bebeği olumsuz etkileyebilir.Sosyal medya üzerinden bizi takip edin...