Cilt BakımıÖncesi - Sonrası arasındaki ciddi farkı farketmek için bizlere bir telefon kadar yakınsınız.

cilt bakımı, cilt temizliği, doğal ve güzel hassas ciltler, kimyasal peeling


Cilt Bakımı

Cilt Bakımı ve Önemi

cilt bakımı, cilt temizliği, doğal ve güzel hassas ciltler, kimyasal peeling Günümüz kadını için cilt bakımı vazgeçilmezler arasında yer alıyor. UV ışınları, makyaj, serbest radikaller,sigara, stres, hava değişimi ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Bu nedenle cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da gereklidir. Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin ortaya çıkmasını engeller. Cildin canlı, parlak ve diri olması kişinin sağlıklı olduğununun en önemli göstergelerinden biridir.

Her bay ve bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak 20’li yaşlardan itibaren her ay cilt bakımı yaptırması önerilmektedir. Bakıma başlanamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılarak cilt tipine göre hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek ve doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal, olgun yada hassas olduğuna karar verilir. Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık bir saat sürer ve cilde sırayla süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon+buhar, maske,yüksek frekans, kremleme ve maskeleme işlemleri uygulanır. Bu uygulamar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakımı İşleminden önce mutlaka cilt kontrolünüz yapılıdır. Cilt tipiniz, yıpranma derecesi, mevcut problemler, yaşınız gibi faktörler dikkate alınarak hangi cilt bakımı ürünlerinin kullanılacağı tespit edilmeli ve size özel cilt bakım programınız oluşturulmalıdır. Kullanılacak ürünler hassasiyetle seçilmeli ve doğru işlem sırası takip edilerek özenle uygulanmalıdır.

Profesyonel Cilt bakımı yapılmasının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik kazanması için metabolizmanın hızlandırılması ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cildinizin üzerinde kalıcı, koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak; kırışıklıkların oluşumunun geciktirilmesi, cildinizin daha genç ve gergin bir hal alması hedeflenmektedir. Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45 - 90 dakika sürebilir

Cilt Bakım Ürünlerimiz ve Görsel Arşiv

Moonlight Güzellik Salonu olarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tuttuğundan dolayı estetik ve dermatoloji alanının lider markası olan DermaCeutic ürünlerini kullanmakta ve çok iyi sonuçlar almaktadır.
Ürünlerimize ait kataloğu indirmek için tıklayınız.

DermaCeutic yaşlanma, leke ve akne tedavisinde profesyonel peeling bakım serisi ve devamında ev bakım ürünleri ile etkin sonuçlar sağlar. Sağlamış olduğu bu etkin sonuçların bulunduğu resim galerisine gitmek için tıklayınız

Sosyal medya üzerinden bizi takip edin...